Červené světlo

 Jak funguje terapie červeným a infračerveným světlem?

Každý z nás dobíjí baterky jinak. A když se vybijí, nefungujeme – nebo alespoň ne efektivně. Buňky v našem těle to mají podobně. Čím více energie mají, tím aktivnější mohou být. Takže toho víc odmakají. A jak v roce 1996 potvrdila NASA, tak právě červené a blízké infračervené světlo fungují jako jejich nabíječka.


Energie pro každou buňku


1. Mitochondrie

… najdete je v téměř každé buňce svého těla. Ne jednu, ale stovky až tisíce. Tyhle malé elektrárny totiž vytvářejí veškerou energii (ATP, neboli adenosintrifosfát), ze které pak buňky žijí. Fungují, existují a dál se množí. Což potřebujete – vzhledem k tomu, že naše tělo tvoří právě ony.

2. Červené světlo

… a blízké infračervené (NIR) jsou jedny ze základních zdrojů energie. Jenže většině z nás se jich dostává extrémně málo. Až 90 % času jsme totiž někde zavření – v autě, práci nebo s nohama nahoře doma. Mitochondrie tak produkují méně ATP, takže i energie. A to se podepíše na Vašem těle.

3. Zvýšení energie

… v buňkách můžete pomoct. Stačí jim dodat přesně ty vlnové délky, které využívají jako zdroj energie ze slunečního záření. A které jim pomáhají s buněčným dýcháním. Konkrétně jde o 610–760 nm pro červené světlo, které ovlivňuje hlavně stav Vaší pokožky. Blízké infračervené se svými 760–1 400 nm prostoupí ještě mnohem dál – do svalů, kostí, kloubů a orgánů.

4. Tělo

… ze zvýšení buněčné energie těží. Ta má totiž vliv na regeneraci, celkovou energii nebo snížení zánětlivých procesů v těle. Červená a blízké červené světlo tak přímo ovlivňují, kolik toho Vaše tělo zvládne. A taky jak rychle regeneruje to, co jste vyčerpali – svaly, pleť, klouby nebo třeba imunita.

5. Život

… díky tomu bude zas o něco kvalitnější. Protože dostatek červeného světla má vliv nejen na sportovní výkony, ale i každodenní život. A hlavně Vás. Budete se lépe cítit, protože Vaše tělo bude fungovat. Místo několika hodin na slunci, stačí pár minut před panelem. A navíc bez obávaného UV záření. 

  • Zvýšení energie a výkonu
  • Rychlejší regenerace
  • Zlepšení spánku a nálady
  • Posílení imunity
  • Kvalitní pokožka 

A co zbytek infračerveného záření?

Ten už funguje na rozdílném mechanismu. Místo energetické nabíječky ho naše tělo vnímá jako topení. Molekuly se díky němu chvějí, a tak se zvyšuje teplota. A to už není bez rizik. Může dojít k přehřátí, které může vést k poranění nebo úplnému zničení buněk. Proto takový u nás v ordinaci nenajdete. Naopak u vlnových délek červeného a blízkého infračerveného světla dostanou Vaše buňky maximum. A tím pádem i Vy.